Fishing Company - Firmy i Ranking Sprzętu Wędkarskiego

Wędkarski kalendarz brań
Malina

Malina

17

Napisano dnia: niedziela, 24 sierpnia 2014 o 18:24

Rozmyślam na temat sprzętu wędkarskiego i chcę zapytać o Waszą znajomość tematu oraz opinie na temat firm produkujących sprzęt wędkarski, które firmy są najlepsze, albo ulubione i dlaczego - mam tutaj na myśli przede wszystkim wędki i kołowrotki.
Nie ukrywam, że z zaciekawieniem poczytałbym o żyłkach, plecionkach, haczykach, przynętach spinningowych i innych wyjątkowo dobrych produktach wędkarskich.
Zaproponowałbym podział firm na produkujące sprzęt z najwyższej półki - znane, słynne, legendy na całym świecie i średniej półki charakterystyczne dla naszego kraju.
Wstęp do rankingu sprzętu wędkarskiego. Moim skromnym zdaniem... faworytami są Abu Garcia ze swoimi słynnymi kołowrotkami doskonałej jakości i Daiwa produkująca najwyższej klasy wędziska, świetny też jest DAM - legendarne kołowrotki i wszechstronne Shimano oraz u nas mało znany, a liczący już wieki tradycji, legendarny Shakespeare, który słynie z wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego i wciąż wprowadza innowacyjne rozwiązania, np. seria przygotowana pod kątem dzieci - wyjątkowy amerykański prezent.

TOP FIRM i MARKI WĘDKARSTWA
Marki i firmy sprzętu wędkarskiego z najwyższej półki - Świat
1. Daiwa
2. Abu Garcia
3. Shimano
4. DAM
5. Shakespeare
6. PENN
7. Mitchell
8. Okuma
9. Trabucco
10. Zebco

Polska - u nas dominuje sprzęt średniej półki
zaglądamy też często na najniższą półkę, rzadziej na najwyższą.
1. Wędki - Jaxon, Mikado, Robinson, Konger, Savage Gear, Browning, Tubertini, Daiwa, Flagman
2. Kołowrotki - Shimano, Okuma, Daiwa, Jaxon, Mistrall, Dragon, Cormoran
3. Żyłki - Stroft, Trabucco, Fiume, Miracle Fish, Hokkaido
4. Haczyki - Owner, Mustad, Gamakatsu, Kamatsu, Colmic
5. Spławiki - GUT-MIX, MAT, Sensas, Cralusso
Spinning, feeder oraz inne...

W moim subiektywnym odczuciu najlepszy zestaw wędka plus kołowrotek jednej firmy jaki kupiłem to był sprzęt Abu Garcia do czasu kiedy sprawiłem sobie taki komplet Daiwy wędka i kołowrotek po prostu znakomite :) i dlatego to mój Nr 1 w rankingu.
Jednak takich ulubionych zestawów jest więcej, np. Jaxon Genesis PRO Method Feeder 360 do 60 gram rewelacyjna finezja i cena z kołowrotkiem Okumy Custom Black Feeder CLX-40F FD, albo bolonka Trabucco po prostu świetna z nie tak idealnym kołowrotkiem od Daiwy.

Jeśli masz perfekcyjny sprzęt, o którym możesz coś ciekawego powiedzieć daj nam znać w tym poście. Chyba wszyscy chętnie poznamy Twoje ulubione oraz najlepsze firmy i produkty!

Kategorie forum

Czy zastanawialiście się co to jest wędkarstwo? Na tym forum dyskutujemy o naszym wspaniałym hobby, przygodzie, sporcie, przypływie adrenaliny,...

Łowiska i wyprawy wędkarskie, podróże w znane i nieznane. Specjalistyczne forum, informacje z miejsc połowu ryb. Pobliskie miejscówki wskazane...

Aby móc łowić ryby świadomie i żeby nasze wyniki nie były zgoła przypadkiem losowym, musimy zgłębić wędkarską wiedzę bądź udoskonalić...

Tu wymieniamy się uwagami na temat sprzętu i akcesorii. Jaka wędka do jakiej metody, kołowrotek, żyłka, haczyk, podbierak, pokrowiec, torba,...

Robak biały czy czerwony, a może mix biło-czerwony? Haczyk tłusty i odchudzony, ale wędkarz zadowolony. Gotujemy, przyrządzamy i na ucztę zapraszamy.

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4176002 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

Konto użytkownika