Jezioro Borek

Opis łowiska

Jezioro Borek położne 1km od wsi Kosarzyn 13 km od Gubina na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego zachęca urokliwym krajobrazem, ciszą i spokojem. Jego powierzchnia wynosi 66 ha lustra wody, głębokość maksymalna 8,4 m. Jezioro jest zbiornikiem rynnowym, pochodzenia polodowcowego. Otaczają je lasy sosnowego. Choć nie brakuje tu także drzew liściastych. Dopływem jeziora jest Struga Steklnik. To sztucznie wykopany kanał o długości ok. 4 km, odwadniającym zagłębienia położone między Wałowicami a Drzeńskiem Wielkim. Dzięki temu kanałowi jezioro Borek łączy się w północnej części z Łomianką.

Jezioro Borek to typowe miejsce dla tych, którzy preferują wypoczynek w samotności, w bliskim kontakcie z naturą. Nad jeziorem znajdują się nowoczesne ośrodki wypoczynkowe. Dojazd bezpośrednio do łowiska, możliwość wynajęcia łodzi, rozbicia namiotu w pasie przybrzeżnym jeziora.

Dominujące ryby: leszcz, karp, sandacz, okoń, płoć, wzdręga. Średnio liczebne: karaś pospolity, karaś srebrzysty, szczupak, tołpyga, węgorz, krąp, jazgarz. Nieliczny: sum europejski. Można tu złowić potężne sumy, ładnego szczupaka, sandacza, duże karpie, wiele płoci i leszczy.

Jezioro wokół porośnięte jest dużą ilością trzcin i szuwarów. Wędkować można w dzień i w nocy, z brzegu, drewnianych pomostów, kładek. Jezioro Borek najczęściej zaliczane jest do rybackiego typu leszczowego, zdarza się jednak, że określa się je jako typ sandaczowy. Jezioro jest regularnie zarybiane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Zielonej Górze.

Inne informacje

Ośrodek wypoczynkowy „Nad Borkiem“ Świadczy kompleksowe usługi w zakresie organizacji imprez okolicznościowych - od małych spotkań w gronie rodzinnym lub przyjaciół po niezapomniane bale. Organizujemy: wesela, spotkania, bale sylwestrowe, karnawałowe, imprezy firmowe, komunie, chrzciny, urodziny. W ośrodku znajduje się restauracja, w której oferujemy całodzienne wyżywienie oraz napoje. Dysponujemy również sprzętem wypoczynkowym, placem zabaw dla dzieci, miejscem na ognisko i grilla. Oferujemy również miejsce do wędkowania nad jeziorem, kajak i rower wodny. Teren ośrodka jest ogrodzony i strzeżony całą dobę. Samochody parkowane są przy apartamentach lub na parkingu. Kontakt: ul. Obrońców Pokoju 9, 66-620 Gubin, tel. 068 359 43 92 lub 607 034 780, e-mail: nadborkiem@gmail.com, strona: http://www.nadborkiem.pl . Pensjonat agroturystyczny Sosnówka nad Jeziorem Borek. Usytuowany jest na skraju wsi Kosarzyn, przy lesie, niedaleko jeziora Borek. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki.(kabina prysznicowa, umywalka, wc). W menu: domowe, swojskie obiady. Możliwość sporzadzania samodzielnych posiłków. Dla gości pensjonatu kawa i herbata bez ograniczeń wraz z domowym ciastem. Dostęp do kuchni, pralni. Bezpłatny parking przy domu. Kontakt: 66-620 Kosarzyn, Kosarzyn 17 a telefony: 506 640 583, 506 640 583, strona: www.sosnowka.com.pl.

Wędkarski kalendarz brań

Występujące ryby

Lokalizacja

Województwo: lubuskie

Miejscowość: Kosarzyn

Informacje kontaktowe

Adres: ul. Obrońców Pokoju 9, 66-620

Telefon: 068 359 43 92

E-mail: nadborkiem[at]gmail.com

rasinski Autor: rasinski
Kategoria: Łowiska naturalne
Udostępnij
Jezioro Borek
Jezioro Borek Jezioro Borek położne 1km od wsi Kosarzyn 13 km od Gubina na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego zachęca urokliwym krajobrazem, ciszą i spokojem.... Ocena:6.0 1
  • Gwiazdki: 6.0 / 6
1 głos

Wasze komentarze

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4101125 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

Konto użytkownika