Jezioro Mostki

Opis łowiska

Jezioro Mostki jest typu linowo-szczupakowego o powierzchni 30 ha. Na łowisku od kilku lat obowiązuje zasada no kill. Nie są prowadzone żadne odłowy gospodarcze stąd jest tu dużo ryby. Położone z dala od aglomeracji i ruchliwych tras zapewnia spokój łowiącemu i niską presję ze strony innych łowiących.

W jeziorze Mostki dominujące ryby to lin i szczupak, licznie występują też karasie, wzdręgi i leszcze. Są też karpie i amury. Dobrą przynętą na roślinożercę będą czerwone robaki, ciasto, kukurydza i chleb, na drapieżnika błystki, woblery i gumy. Na jeziorze obowiązuje zasada złów i wypuść, dotyczy zwłaszcza ryb drapieżnych, ale z powrotem do wody nie wolno wypuszczać karasi srebrzystych. Jezioro prowadzone jest jako akwen naturalny i nie zarybia się go gatunkami obcymi, Wpuszczany jest głównie szczupak i lin. Prowadzi się też introdukcje sandacza.

Mostki nie są łatwym łowiskiem. Od wiosny do jesieni rozległe partie wody są zarośnięte łanami podwodnej roślinności. Pas trzcin wokół jeziora sięga nawet 30 metrów, co niejednokrotnie wymusza łowienie z łódki.

Opis turystyki

W najbliższej okolicy znajduje się wiele innych łowisk w tym jezioro Mąkolno oraz stawy prywatne. W miejscowości Mąkolno znajduje się zabytkowy drewniany kościół. Z innych atrakcji turystycznych można wymienić Sanktuarium w Licheniu które jest w odległości 17 km.

Opis dojazdu

Jezioro Mostki znajduje się 30 km na północny zachód od miejscowości Koło. Najbliżej położonym miastem jest Sompolno. Najlepiej kierować się na miasto Sompolno, a następnie w kierunku Mąkolna. W sklepie w centrum Mąkolna można dopytać się jak dokładnie dojechać nad wodę. Okolica jest lekko pofałdowana dzięki czemu jezioro ma ciekawe otoczenia. Szczególnie pięknie jest na wiosnę kiedy kwitną jabłonie z otaczających je sadów.

Inne informacje

Na miejscu można wynająć łódkę z silnikiem elektrycznym. Jest też miejsce gdzie można ustawić grilla.

Wędkarski kalendarz brań

Występujące ryby

Lokalizacja

Województwo: wielkopolskie

Miejscowość: Mostki

Informacje kontaktowe

Adres: Mostki koło Mąkolna

Telefon: 501-920-097

E-mail: jezioromostki[at]gmail.com

domin Autor: domin
Kategoria: Łowiska naturalne
Udostępnij
Jezioro Mostki
Jezioro Mostki Jezioro Mostki jest typu linowo-szczupakowego o powierzchni 30 ha. Na łowisku od kilku lat obowiązuje zasada no kill. Nie są prowadzone żadne odłowy... Ocena:Oceń! 0
  • Gwiazdki: Oceń! / 6
0 głosów

Wasze komentarze

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4101393 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

Konto użytkownika